Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava

Adresa: Laurinská č. 20

Informácie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www.mestskedivadlo.sk

 

Program:

Vstupné na celý program: 10€

 

19:00

Zdravý nemocný

Jean Baptiste Poquelin Moliére

 

Réžia: Kamil Žiška

Hrajú: Ľuboš Kostelný, Edita Borsová, Danka Svetlíková, Dominika Žiaranová, Milo Kráľ, Jakub Rybárik, Martin Kochan, Michal Jánoš

Uznávaný francúzsky komédiograf je stáročia známy tým, ako trefne vie charakterizovať rôznorodé neduhy ľudských pováh. Aj v najznámejšej hre o hypochondrii, akú divadlo pozná, triafa autor do čierneho. Brilantne zobrazuje postavu náramne zdravého a zároveň na smrť chorého Argana, ale aj tých, ktorí sa jeho diagnózu snažia náležite využiť – manželku, lekárov,  lekárnikov aj nádejného zaťa, svatovcov a ďalších príbuzných. Hlavný hrdina musí prekonať mnoho úskalí a nedorozumení, stať sa obeťou série bláznivých omylov, kým príde na to, že najlepšie sa zo všetkého vylieči sám.

Molière sa v poslednej svojej hre, ktorú napísal na samom sklonku života, nevysmieva len chorobnej túžbe po zdraví, liečebným metódam a skorumpovaným lekárom, ale aj  prehnanému strachu zo smrti a zároveň v opozícii voči nej uvažuje o hľadaní pravdy, autenticity života a radosti z neho.

 

21:30 

Koncert Milo Král Band

Kapela zoskupená okolo herca a muzikanta Miloslava Kráľa . Žánrovo a štýlovo pestrá hudba vznikla na texty Joža Urbana, Ľuba Feldeka, Doda Gombára, Andreja Sládkoviča a ďalších slovenských básnikov. Koncert bude zaujímavý aj uvedením v zaujímavom priestore  Galérie pod divadlom, ktorý vznikol zo zatopeného  CO krytu pod MDPOH.

Účinkujú: Barbora Švidraňová – spev, Radovan „Bady“ Kráľ – spev a klávesy,  Michal Kulich – gitara, Adam Tojčík – saxofón, Dušan Schudich – basa, Michal Dadík – bicie, Milo Kráľ – spev a klávesy

 

Naše divadelné strašidielka pre každého z Vás pripravili aj  milé prekvapenie  a zábavnú tombolu.


Iniciátor

inicializator

Koordinátor

Divadelný ústav

Mediálni partneri

RTVS Rádio Slovensko Kod Inba.sk citylife.sk kam do mesta BKIS interez SND Portal logo Opera Slovakia