Biele divadlo

Rezervácie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www.bieledivadlo.sk

 

Hlavný program:

 

13:00
Detská divadelná olympiáda

Počas tejto Noci divadiel sa Biele divadlo rozhodlo zamerať aj na detské publikum. Menších divadelných nadšencov (6 – 12 rokov) čakajú divadelné výzvy, cez ktoré sa dotknú „divadelného nekonečna“. Deti sa zahrajú na divadelných tvorcov, vyrobia si vlastné rekvizity, vyskúšajú divadelné kostýmy, potrápia sa s jazykolamami a zahrajú si rôzne dramatické hry. Z cieľa si okrem zážitkov odnesú aj sladkú odmenu. Na „Štart“ sa môžu postaviť kedykoľvek medzi 13:00 – 13:45.
Tvorivý tím: Barbora Mináriková, Gabriela Platková a členovia Bieleho divadla

Budeme radi ak nám dáte vedieť, že prídete, na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Prísť môžete aj bez predchádzajúcej rezervácie.

 

19:00  
Drevený koník         
           

¿Experimentálna? adaptácia klasického príbehu od klasického autora. O tom, ako po niečom vždy túžime a aké je to priblížiť sa k tomu. Aj keď niektoré veci sú vždy len drevený koník. ... ale budú tam aj Montekovci aj Kapuletovci a aj tí dvaja tragédi.     
Text a Réžia: Tomáš Hájek   
Hrajú: Matúš Kempa, Katarína Krajčovičová, Filip Petráš, Viktor Gubka, Samuel Zahradník, Peter Hornáček  

Z kapacitných dôvodov je nevyhnutná rezervácia na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., vstupné 4 €/študenti 3 €

 

21:10  
Peter a Lucia
           

Príbeh dvoch zaľúbencov, ktorým vojna prerušila ich spoločný sladký sen. Príbeh mladých ľudí zmietaných krutosťou a nezmyselnosťou vojny. Príbeh dvoch obyčajných ľudí, ktorí si zachovali triezvosť v bláznivej opitosti dejín.
Dramatizácia a dramaturgia: Barbora Mináriková
Réžia: Michal Paulovský       
Hrajú: 
Lucia: Alžbetka Dušeková
Peter: Matúš Konečný
Filip: Peter Hornáček/Dávid Vida    

Z kapacitných dôvodov je nevyhnutná rezervácia na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., vstupné 4 €/študenti 3 €

 

Sprievodný program:

 

18:30 – 22:30
Fotostena      
(okrem času predstavení a kvízu)     

Noc divadiel by nemala byť len o sedení a pozeraní. Preto sme si pre vás pripravili aj trochu iný program. Naši lektori vybrali zaujímavé kostýmové kúsky a rekvizity. Styling a póza pre fotografa je už vo Vašich rukách.

 

20:35 – 20:55
Divadelný kvíz medzi predstaveniami preverí vaše znalosti o Slovenskom divadle.


Iniciátor

inicializator

Koordinátor

Divadelný ústav

Mediálni partneri

RTVS Rádio Slovensko Kod Inba.sk citylife.sk kam do mesta BKIS interez SND Portal logo Opera Slovakia