Divadlo Malá scéna STU

Adresa: Dostojevského rad 7

Rezervácie: 0948 822 822, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www.malascena.sk 

www.facebook.com/malascenastu/

 

Program:

19:00

Viola Thirringová: "Tajomstvo ženy"

Autor, réžia, dramaturgia, scéna: Viola Thirringová

Kostýmy: Harák Judit

Hudba: Novák János

Technická spolupráca: Paksy Katalin

Obsadenie: Viola Thirringová

 

„Tajomstvo ženy“ je multižánrová monodráma, ktorá spája básnické umenie s dramatickým, výtvarným a hudobným.  Viola Thirringová o inscenácií hovorí: „Mojou témou sú: životné cykly ženského bytia. Láska, manželstvo, deti, žena, ktorá nemôže mať dieťa, "stará dievka", vdova, staroba, ktorá však obsahuje najkrajšie obdobie života: vnúčatká.“  V inscenácii sú použité básne, ale aj prozaické úryvky nielen z maďarskej poézie, ale aj zo svetovej literatúry. Prostredníctvom citlivých a skoro až surrealistických úryvkov je prítomný Lorca, ktorého sa nedá obísť, keď sa hovorí o ženách.

 Ďalej, Elizabet Barreth Browning, Walt Whitman, a iní. „Tento večer bude pre všetkých, ktorí sa chcú vyžívať v niečom, čo je bezpodmienečne krásne, pritom nechýba  zážitok drámy a sila citov.“ Viola Thirring získala za svoju umeleckú tvorbu významené ocenenie Kölcsey Ferenca.


Iniciátor

inicializator

Koordinátor

Divadelný ústav

Mediálni partneri