Noc divadiel

19. novembra 2011

Banská Bystrica - Bratislava - Košice - Martin - Nitra - Prešov - Prievidza - Trnava - Zvolen - Žilina

Na hru treba partnera. Na divadelnú hru treba diváka. Na Noc divadiel treba oboch, nakoľko bude plná hier – nielen tých divadelných.

9 slovenských miest už čoskoro ožije divadlom na všetky spôsoby. Tretiu novembrovú sobotu (19. novembra) odštartuje 31 divadiel na celom Slovensku druhý ročník noci otvorených divadiel, predstavení s hviezdnou oponou a výnimočných divadelných zážitkov – Noc divadiel. Brány divadiel ostanú otvorené v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Martine (divadlo hosťuje v rodnom meste J. Kronera – v Staškove), Nitre, Prešove, Trnave, Zvolene a Žiline.

Nemusíte len sedieť v hľadisku. Pokojne si i poležte. Môžete improvizovať s hercami, diskutovať, vyskúšať si bábkoherectvo či tvorbu kostýmov, „jammovať“, fotografovať sa. Ak ste ešte nezažili pingpong v divadle, státie v záplave reflektorov, nefalšovaný stres pred premiérou, živú improvizáciu s hercami, strašidelnú inštaláciu, ak ste ešte nevideli 100-ročné marionety, happening s lampiónmi či všetko, čo sa skrýva v zákulisí, sobota 19. novembra je ideálny čas na nové zážitky na divadelných doskách. Hrať (sa) budú nielen herci, ale i diváci, najlepšie spolu.

Podujatie organizuje Divadelný ústav Bratislava v spolupráci s divadlami na celom Slovensku.

VSTUP NA VŠETKY PODUJATIA JE VOĽNÝ, POKIAĽ NIE JE V PROGRAME UVEDENÉ INAK.

 

 

 

plagat.jpg, 63,9kB

Iniciátor:    Koordinátor:

Mediálni partneri:

Partneri