Divadlo KĽUD

klud logo

Rezervácie: +421 905 940 364, klud@klud.cc

www.klud.cc

 

Program:                             

DK Kladzany, Kladzany 100

 

19.00 

začiatok podujatia – Pri vchode (vstupná miestnosť)  interaktívna výstava fotografií a rekvizít z predstavení divadla KĽUD - krátky príhovor a zoznámenie divákov s celonočným programom.

 

19.15

Divadlo KĽUD Kladzany – Džvirata na deskoch, abo jak nacvičic ďivadlo na dzedziňe za 10 dňi, kec jutre je premjera až premjera – inscenácia získala Cenu Stana Radiča na festivale humoru a satiry – Kremnické gagy  2011. Hra o tom, ako zložito a smiešne vzniká divadelná inscenácia na vidieku.

Účinkujú: Jozef Jenčo, Peter Vancák, Mirabella Hričáková, Natália Vancáková, Martina Žipajová, Marcel Hartoš, Stano Lenárt, Miro Jenčo, Tomáš Jenčo, Jaro Michľo, Kubo Michľo, Rado Ondík. Scenár a réžia: KĽUD a Jozef Jenčo

 

20.30 

KĽUD v trojuholníku smrti – film o vzniku divadla KĽUD a ekológii v regióne Humenné, Vranov, Strážske nazývanom trojuholník smrti– film získal cenu za najlepší nezávislý film na festivale ENVIROFILM 2014 v Banskej Bystrici.

Kamera a strih: Martin Ďurgut, Réžia: Jozef Jenčo

 

21.00

Divadlo pri fontáne Michalovce – Žimne Vre

Žimne vre

abo kratka sprava o našich malich i veľikich potreboch

Divadlo pri fontáne uvedie pôvodnú veselohru v dialekte Žimne vre, s ktorou sa predstavilo  na festivale divadiel Mihaľovski deski 2015.  

Scenár: Katarína Varechová
Réžia: Helena Andreeva, Jela Timková
Účinkujú:
toaletárka Hermína: Ľudmila Ďurčáková
filozof Kornel: Ján Hlaváč
biznisman: Damián Tudoš          
úradníčka: Monika Doričová
Paulína: Ráchel Verbovská
matka Paulíny: Viera Vallová
podomová obchodníčka: Jana Tomášová
Janko, syn Hermíny: Patrik Lelič
Milo, Jankov kamarát: Tomáš Eštok
študentka: Gabriela Molnárová
zlodej: Marek Serbák
dievča: Sofia Zummerová

 

21.55 

Putovná čítačka novej divadelnej hry divadla KĽUD – Cicho, bo skajpujem s dzivku – hra sa posúva v hľadisku aj s mikrofónom a každý divák prečíta jednu repliku z hry.

Účinkujú: diváci noci divadiel a putovná hra.

 

22.20 

AgroArt – absurdno-výtvarno-divadelná koláž o netradičnom umení vytvorenom z poľnohospodárskych prístrojov.

Réžia, scenár, hrajú: Michal Vasiľko a Peter Králik

 

22.45 

Divadlo na periférii....záujmu – polnočná debata o tom, či má zmysel robiť miestne, regionálne divadlo aj  v odľahlých mestách a dedinách  - hostia -  divadelníci z východného Slovenska, starostovia a kultúrni pracovníci mestských úradov. Debata je doplnená vystúpením Džumelca – recesného pesničkára, ktorého piesne balancujú na hrane medzi piesňami a divadelnými stand-upmi.

Hostia: Peter Kocák – umelecký riaditeľ folklórneho súbor u Vranovčan, Peter Novák – programový riaditeľ domu kultúry vo Vranove n/T, Daniel Lorinc – Starosta obce Kladzany; Anna Gdovinová – riaditeľka RKS Vranov n/T; p.Timková – režisérka divadla pri Fontáne Michalovce; Džumelec.

 

24.00

Divadlo KĽUD -  Jou, paňe Bože – smutno smiešna komédia o tom, ako na do miestnej krčmy prišli prví utečenci. Divadelná hra „Jou, paňe Bože!“ získala 1.miesto na súťaži textov s dedinskou tematikou v Trebišove v roku 2015

Hrajú: Miro Jenčo, Peter Vancák, Martina Stredná, Rado Ondík, Jaro Michľo, Mirabella Hričáková, Jozef Jenčo, Stano Lenárt, Marcel Hartoš, scéna a kostýmy: Johana Jenčová;  scenár, réžia: Jozef Jenčo

 

01:00 -  01:15 

Agroart2 – 2. absurdno-výtvarno-divadelná koláž o netradičnom umení vytvorenom z poľnohospodárskych prístrojov.

Réžia, scenár, hrajú: Michal Vasiľko a Peter Králik

 

01:15 – 02:00 

Džumelec – koncert spojený s recesnými monológmi speváka o svojej tvorbe a vôbec tak všeobecne...

 

02:00 – 03:00

Divadlo KĽUD - Fotbalamuta – napínavá komédia z druhého polčasu dedinského futbalového zápasu, v ktorom ide o všetko!

Účinkujú: Jozef Jenčo, Peter Vancák, Mirabella Hričáková, Natália Vancáková, Martina Žipajová, Marcel Hartoš, Stano Lenárt, Miro Jenčo, Tomáš Jenčo, Jaro Michľo, Kubo Michľo, Rado Ondík.; Kostýmy a scéna: Johana Jenčová a KĽUD; Scenár a réžia: Jozef Jenčo

 

03:00 – 03:30

Namiesto  ohňostroja - Módna prehliadka divadelných kostýmov divadla KĽUD spojená s dražbou rekvizít. Výťažok je venovaný na rozvoj divadelného umenia na Zemplíne a okolí.

Účinkujú: herci , kostýmy divadla KĽUD, najslávnejšie  rekvizity a platiaci diváci.

 

03:30 

Zmývanie podlahy – každý divák dostane portfiš a spoločnými silami vyzametajú priestor divadelnej noci a posledný zhasne.

Účinkujú: portfiše, vedrá , ekologické prípravky a pozostalí diváci.


Iniciátor

inicializator

Koordinátor

Divadelný ústav

Mediálni partneri

        Kod    Inba.sk   citylife.sk