Štúdio 12 a Divadlo ASTORKA Korzo 90 

Divadelný ústav
Jakubovo nám. 12
www.studio12.sk Andreja Kurejčika – URAZENÍ. BIELO(R)USKO

Divadlo ASTORKA Korzo 90 a Štúdio 12

20:00
Úvodný vstup prekladateľky textu Romany Štorkovej Maliti, ktorá vás zoznámi s tvorbou dramatika a kontextom divadelnej hry. Veľmi nás teší, že scénické čítanie uvedieme online rozhovorom Johna Freedmana, iniciátora celosvetového projektu čítaní s dramatikom Andrejom Kurejčikom, ktorého slovenskí diváci doteraz nemali možnosť poznať na scéne divadiel. Projekt sa postupne uvádza v USA, Veľkej Británii, Rusku, Francúzsku, Gruzínsku, Nemecku, Poľsku, Českej republike, Švédsku, Litve, Bulharsku, na Ukrajine, v Belgicku, Holandsku, Hongkongu, Moldavsku, Rumunsku, Nigérii ako vyjadrenie podpory Bielorusku a bieloruským občanom v ich boji proti totalitnému režimu.

20:40
Scénické čítanie v réžií Ondreja Spišáka, v ktorom účinkujú herci a herečky divadla ASTORKA Korzo ´90 – Matej Landl, Anna Šišková, Róbert Jakab, Rebeka Poláková, Pavol Šimun, Peter Ondrejička, Mária Schumerová.
Dramaturgia: Andrea Domeová
Preklad do slovenského jazyka: Romana Štorková Maliti
Upozorňujeme divákov, že v texte sa nachádzajú aj vulgarizmy a opisy násilia. Tieto scény nie sú samoúčelné, deklarujú reálnu situáciu zobrazovanej skutočnosti


Iniciátor

inicializator

Koordinátor

Divadelný ústav

Mediálni partneri

        Kod    Inba.sk   citylife.sk