O projekte

 

 

 mailbannerzaklad

 

 

 


Vážení priatelia,

Divadelný ústav pozýva divadelníkov, divadlá a kultúrne priestory na celoslovenské podujatie európskeho významu Noc divadiel 2017, ktoré sa uskutoční v sobotu 18. novembra 2017. Noc divadiel je európske podujatie prezentujúce divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí. Počas Noci divadiel môže divák skúmať, objavovať, zapájať sa do diania či sa len príjemne usadiť, vnímať a nechať sa unášať divadlom po celú noc.

Zostavenie programu vo vašom divadle či kultúrnej organizácii a jeho zabezpečenie bude opäť celkom vo vašej kompetencii. Divadelný ústav sa postará o strešnú koordináciu a propagáciu podujatia prostredníctvom svojich komunikačných kanálov a mediálnych partnerov, ako aj o zabezpečenie tlačových materiálov vrátane ich distribúcie.

Svoj záujem zúčastniť sa na Noci divadiel 2017 na Slovensku môžete potvrdiť na e-mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Prípravné a koordinačné stretnutie sa uskutoční  tradične v septembri v Štúdiu 12 na Jakubovom námestí 12 v Bratislave. O definitívne poslanie podkladov a programu vás poprosíme do 19. septembra 2017.

Radi by sme upozornili na tri najdôležitejšie atribúty, ktoré charakterizujú Noc divadiel: otvorenosť (ako potreba zo strany divadiel), interakcia (ako prvok hry a akcie zo strany publika) a prepájanie (ako schopnosť vytvárať siete medzi verejnosťou, divadlami, inštitúciami a mestami). Iniciátorom projektu Noc divadiel je chorvátska Noć kazališta. Stovky európskych divadiel sa spoja v jednu spoločnú noc  a ponúknu divákom netradičné divadelné zážitky.

Myslíme si, že Noc divadiel je výnimočnou príležitosťou zviditeľniť vaše aktivity, ako aj možnosťou nadviazať či upevniť spoluprácu s kolegami z iných divadiel a kultúrnych inštitúcií a posilniť vzťah s publikom.


Iniciátor

inicializator

Koordinátor

Divadelný ústav

Mediálni partneri

RTVS Rádio Slovensko Kod Inba.sk citylife.sk kam do mesta BKIS interez SND Portal logo Opera Slovakia